IELTS Nerelerde Geçerlidir

40   Kişi
Bu   Fırsatı   Yakaladı.
Kalan
40
00 GÜN / 00 SAAT : 00 DAKİKA : 00 SANİYE
FIRSATI YAKALA

NEDEN RAKİPSİZİZ

KADROMUZ


IELTS Nerelerde Geçerlidir


IELTS uluslararası geçerliliğe sahip olduğu için, tek yapmanız gereken seçtiğiniz kuruma giriş için gereken puanı öğrenmektir. Eğitim kurumları, işverenler, hükümetler, göçmenlik büroları ve meslek kurumları dahil olmak üzere, dünya çapında 7.000’in üzerinde organizasyon IELTS’i kabul etmektedir.

Eğitim için IELTS

IELTS uluslarası eğitim için kapıları açar. Sınav Ivy League diye kabul edilen Amerika’nın sekiz seçkin üniversitesi de dâhil binlerce Birleşik Devletler üniversitesi ile Avusturalya, Kanada, Yeni Zellanda ve Birleşik Krallık ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurum tarafından kabul edilir.

İş için IELTS

IELTS dünya çapında İngilizce konuşan ülkelerdeki işverenler ve profesyonel ortakları tarafından kabul edilen dünyanın önde gelen İngilizce dil testidir.

Göçmenlik için IELTS

İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmeyi planlıyorsanız, İngilizce dil becerileriniz sizin için önemli olacaktır. Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere pek çok İngilizce konuşulan ülkede hükümetler IELTS sınavını göçmenlik işlemlerinde ve öğrenci vizesi başvurularında kullanır.

IELTS’e kimler ihtiyaç duyar?

Üniversite hazırlık sınıfını atlamak isteyen öğrenciler

Master ya da doktora derecesi için başvurmak isteyen öğrenciler

IELTS sınavı Türkiye’deki tüm üniversiteler tarafından kabul edilir. Üniversiteler kabul edecekleri minimum seviye puanını belirleme hakkına sahiptirler ve sınava girenler ilgili departmanlarla iletişim kurarak gerekli bilgiyi ve eğitimleri için almaları gereken belirli dersleri öğrenmekle yükümlüdürler.

Özellikle ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avusturalya’da yurtdışı lisans ve yüksek lisans programına katılmak isteyen öğrenciler

Bir iş başvurusu ya da yabancı dil ödeneği almak için İngilizce yeterliliklerine kanıt göstermesi gerekenler. Yurtdışına göçmek ya da yurt dışında çalışmak için başvuranlar.

Copyright © Spoken English. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım MediaClick